Každá žena se chce bez ohledu na věk cítit krásně a sebevědomě.Ženám, které jsou po operaci prsu, se to často jeví jako nesplnitelný sen. Jistěženení snadné vyrovnat se se ztrátou tak intimní části těla, často spojenou se ztrátou sebevědomí a sebejistoty. Není však důvod, proč se vzdávat svých snů a nadějí a proč neprožít každý další den naplno a bez omezení. Důkazem jsou tisíce žen, které prošly stejnou situací. Dnes žijí často intenzivněji než dříve.

Po operaci je důležité vybrat si správnou prsní epitézu, která obnoví původní symetrii hrudníku, zajistí správné držení těla a rovnoměrné zatížení páteře. Silikonové prsní epitézy v polyuretanové fólii byly vyvinuty před více než 40 lety. Postupným zaváděním nových technologií získaly vlastnosti, které usnadňují ženám po operaci prsu život a nabízejí neuvěřitelný komfort.

Doba, kdy byly epitézy tvořeny textilním obalem obsahujícím prezervativy naplněné glycerínovým olejem, je naštěstí již dávno pryč. Moderní silikonové epitézy jsou dostupné takřka ve všech velikostech. Mají různé tvary a vlastnosti. Původní nabídka epitéz ze standardního silikonu byla rozšířena o epitézy odlehčené, epitézy s materiálem Comfort+ (termoregulační vlastnosti) a samolepivéepitézy. Další důležitou skupinou jsou korekční epitézy. Jejich význam roste se zvyšujícím se podílem operací prsu menšího rozsahu, rekonstrukcí a vrozených vývojových vad.

Každá žena má dnes možnost vybrat si nejen velikost a tvar, ale také vhodný typ epitézypodle svých potřeb a možností. Žena, která sportuje a žije aktivním životem, dá patrně přednost epitéze s materiálem Comfort+. Materiál Comfort+ nadměrné teplo vznikající pod epitézou pohlcuje nebo naopak teplo při ochlazení hrudníku uvolňuje. Tím zajišťuje příjemný pocit a pohodu při nošení epitézy po celý den. Ženy, které nosí velkou epitézu nebo ženy, které chtějí nosit běžnou podprsenku s tenkými ramínky dají přednost epitézesamolepivé. Přilepením na hrudník se odlehčí ramínkům podprsenky a ta se pak tolik nezařezávají. Proto jsou samolepivéepitézy doporučovány ženám ohroženým lymfatickým otokem.

Mezi českými ženami jsou velmi oblíbené výrobky německé firmy AMOENA. Firma AMOENA, spol. s r.o. je na tuzemském trhu již od roku 1991. Specializuje se na sortiment pro ženy po operaci prsu – epitézy, prádlo, plavky, turbany, šátky a sportovní oblečení s úpravou pro nošení prsní epitézy. Kvalita materiálu, výjimečný vzhled a způsob zpracování si získávají čím dál tím větší oblibu také mezi ženami, které operaci prsu neprodělaly.

Materiál a technologie použité při výrobě prsních epitéz AMOENA byly s úspěchem aplikovány v naprosto odlišné oblasti – při výrobě antidekubitních sedáků AMOVIDA pro pacienty upoutané na invalidní vozík. Sedáky mají optimální výšku 6,5 cm, výjimečné vlastnosti (rozložení tlaku, termoregulační vlastnosti, prodyšnost potahu, údržba, manipulace) a atraktivní vzhled. Sedáky jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami.