Vážení čtenáři,

dovolte nám, abychom Vám na následujících řádcích trochu více přiblížili známé osobnosti, které se tento rok aktivně zapojily do mediální podpory soutěže ORDINACE ROKU a staly se tak mediálními tvářemi celého projektu.

Na detailní představení a rozhovory s každou z následujících osobností se můžete těšit v rámci našeho seriálu „Mediální tváře soutěže ORDINACE ROKU 2017“.

PharmDr. Jana Doleželová: Farmaceutka, miss České republiky 2004, moderátorka, herečka, členka týmů Lékárna Agel a Jet Investment

Jana Doleželová se narodila 23. 6. 1981 ve Šternberku a své dětství prožila v Uničově. Po dokončení Střední zdravotnické školy v Olomouci (obor Farmaceutický laborant) odešla studovat na Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Své magisterské studium úspěšně zakončila slavnostní promocí v pražském Karolinu dne 28. 6. 2004. Akademickou dráhu pak definitivně završila na jaře roku 2005, kdy po intenzivní roční přípravě získala titul PharmDr.

Rok 2004 se pro Janu nesl ve znamení úspěchu. Několik měsíců před dokončením magisterského studia získala prestižní tituly Miss České republiky 2004 a Miss televizních diváků. V listopadu 2004 reprezentovala Českou republiku na mezinárodní soutěži Miss World, u jejíž příležitosti se umístila mezi TOP 10 nejkrásnějších dívek světa. Mezi dalšími význačnými tituly, které se Janě za svou pestrou kariéru podařilo nasbírat, uveďme například Miss Perfect body, Miss Eyewearbeauty nebo hlavní titul Miss TourismCosmopolitan International. Nabytou mediální pozornost Jana dokázala díky svému vrozenému sociálnímu cítění efektivně využít na pomoc druhým. Ještě v roce 2004 se stihla stát patronkou stacionáře Jasněnka, poskytujícího aktivní pomoc a podporu osobám se zdravotním postižením, u nichž byl diagnostikován autismus, mentální postižení či kombinované vady. Smyslem tohoto patronátu, který přetrvává dodnes, je mediální zviditelnění a získávání finanční podpory potřebné pro bezproblémový chod celého zařízení. V rámci své činnosti se Jana zúčastňuje velkého množství charitativních akcí, jejichž výtěžky putují na podporu potřebných a smysluplných projektů. Jana si vždy rozuměla s kamerou, což se odrazilo v jejích aktivitách na poli herectví a moderování. Moderovala hned několik společenských večerů a zahrála si v povídkách 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, v epizodních rolích filmu Bestiář, v pohádce Peklo s princeznou a ve filmech Svatba na bitevním poli a Probudím se včera.

MUDr. Kateřina Cajthamlová:

Po dokončení studia medicíny na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze po několik let působila jako internistka ve Státním ústavu národního zdraví, odkud se později přesunula do soukromého institutu Health Care Unlimited na Praze 6, v jehož rámci se po určitou dobu intenzivně věnovala interně a homeopatii.

V roce 2001 MUDr. Kateřina Cajthamlová slavnostně otevřela své vlastní soukromé zdravotnické zařízení se zaměřením na prevenci a léčbu interních chorob, kde působí až do dnešního dne. Jako členka odborného týmu na pozici výživová poradkyně, psychoterapeutka a fyzioterapeutka zároveňspolupracuje se soukromou estetickou klinikou Petra Clinic v Praze a Karlových Varech (klinika Petra Clinicje jedním z oficiálních partnerů soutěže ORDINACE ROKU 2017).

Do veřejného povědomí se MUDr. Kateřina Cajthamlová dostala v roce 2006, u příležitosti moderování oblíbeného televizního pořadu Jste to, co jíte (český ekvivalent americké show You are whatyoueat). V roce 2007 se umístila na třetím místě divácké ankety TýTýv kategorii osobnost roku. V roce 2015 se s ní diváci mohli na svých televizních obrazovkách setkat znovu, tentokrát u příležitosti moderování pořadu DoktorKA nebo v roli účastnice sedmé řady populární soutěže Stardance… když hvězdy tančí.

MUDr. Kateřina Cajthamlová je autorkou hned několika knižních titulů, mezi nimiž lze nalézt oblíbené knihy jakoČtěte pohádky, čtěte mezi řádky z roku 2012 nebo Nebezpečný svět kalorií z roku2013. V nedávné době do knihkupectví po celé České republice zavítal její nejnovější titul, Abeceda moderního rodiče, který nabízí praktickou pomoc na pozitivní změnu v rodičovství, mezilidských vztazích i v hodnocení lidské osobnosti jako takové.

Marie Zelená:

Renomovaná módní návrhářka Marie Zelená se narodila v Uherském Hradišti a své dětství prožila v obci Ostrožská Nová Ves. V současné době žije a tvoří převážně v Praze. Na poli módního návrhářství se proslavila zejména díky své pestrobarevné tvorbě a hluboké originalitě. Její večerní šaty již obléklo mnoho známých tváří české mediální scény a finalistek prestižních soutěží krásy z celého světa.

Srdeční záležitostí Marie Zelené je tvorba veselého obrázkového oblečení pro dětské lékaře a setry, majícího za cíl zmírňovat strach dětských pacientů z vyšetření a nemocničního prostředí. Marie je zároveň autorkou a iniciátorkou celonárodního projektu Návraty k hodnotám, jehož základní myšlenku tvoří důraz na důležitost rodiny a úcty člověka k člověku. Mezi hlavní cíle projektu pak patří podpora cestovního ruchu v rámci České republiky, prezentace naší země v zahraničí a propojování lidských vztahů na mezinárodní úrovni. V rámci tohoto projektu Marie navrhuje a vytváří speciální symbolické modely pro jednotlivá města a kraje České republiky.