Co by měl umět Vás zubní lékař? České stomatologické ordinace mají na tuto otázku překvapivě rozdílné odpovědi stejně jako odlišnou úspěšnost při jejich uvádění do praxe. Že všichni toužíme po životě bez kazů, úrazů a onemocnění ústní dutiny, je samozřejmé, stejně jako to, že kdykoli už takový problém přijde, je pro nás důležité, aby jej náš praktický zubní lékař uměl vyřešit rychle a zároveň pokud možno dlouhodobě. Co ale další služby v oblasti stomatologie? Chtěli byste lékaře, který by Vám uměl poradit a pokaždé si na to udělal čas? Lékaře, který by skutečně pečlivě vyslechl, jaké problémy Vás trápí? A co třeba stomatologa, který je flexibilní a dokáže pro Vás rychle sehnat volné termíny návštěvy?

Seznam by mohl pokračovat. Je ale jasné, že to, co nejvíc potřebujete, abyste se u zubaře po celou dobu návštěvy cítili dobře a měli v něj plnou důvěru, nedostanete všude. Zubní ordinace jsou dnes často přetížené a neschopné dělat pro své pacienty něco navíc, ačkoli mnoha dalším se daří udržovat se na vysoké úrovni. Rozeznat první kategorii od té druhé je ale pro pacienty obtížné a většinou se při tom musí držet osvědčených kategorií, jako je délka praxe nebo hodnocení pacientů.

Pokud budete mít štěstí, narazíte při svém hledání třeba na pracoviště, jakým je ordinace Top Esthetic, která dnes sídlí v pražských Modřanech. Pacienti ji většinou znají především kvůli jejímu prvotnímu zaměření, kterým je oftalmologie, a právě díky zkušenostem z péčí oční kliniky se často rozhodují i pro návštěvu stomatologické ordinace. Je to dobrý nápad: právě ordinace, které mají zázemí a zavedenou značku, se často pyšní lepší organizací i péčí o pacienty. Přinejmenším v případě Top Esthetic to rozhodně platí: pacientům tu nabízejí špičkové moderní vybavení, ale také dostatek času na to, aby s ním prokonzultovali jakýkoli problém a odpověděli mu na všechny jeho otázky.

Jak tedy recept na dobré stomatologické služby podle ordinace Top Esthetic vypadá?

Za prvé, servis ordinace by měl být rozsáhlý a ucelený, aby pacientům dokázal slíbit skutečně efektivní péči o chrup. Většina kvalitních ordinací například už vcelku samozřejmě nabízí nebo přinejmenším doporučuje dentální hygienu, a nestojí za to se o tuto zásadní součást péče o chrup ochudit. Třeba v Top Esthetic berou dentální hygienu jako důležitý komplement běžné péče a v jejím rámci Vám nabídnou špičkovou péči, která se o Vaši ústní dutinu zvládne postarat od A až do Z.

Pokud byste si svého nového zubního lékaře vybírali podle vybavení jeho ordinace, budou s Vámi v Top Esthetic souhlasit. Základem kvalitní stomatologické péče je sice dobrý lékař, bez dobré techniky ale dnes už rozhodně nezvládne stomatologickou péči tak, jak byste si ji představovali. Navíc technika stomatologům i pacientům podstatně zjednodušuje práci, stejně tak jako v ostatních oblastech života. Kvalitní vybavení – od intraorálního rentgenu až po speciální stomatologický mikroskop Leica – je oblastí, ve které Top Esthetic za svou sesterskou oční klinikou skutečně nezaostává, a pro své pacienty tak má všechno, co potřebují, aby jejich ústní dutina zůstala v perfektní kondici.

Nakonec je především na Vás, komu svou ústní dutinu svěříte, pokaždé jde ale o rozhodnutí, které může Vaše zdraví ovlivnit na dlouhé roky dopředu. Pokud jste z Prahy, je dobrý nápad třeba právě stomatologickou ordinaci Top Esthetic vyzkoušet – její zkušenosti v oblasti medicíny, špičkové vybavení i osobní přístup k pacientů z ní dělají jednu z nejlepších voleb ve městě. I Vy si koneckonců zasloužíte zdravý a přitažlivý úsměv a vyplatí se vybrat si k tomu profesionály, kteří Vám dokážou nabídnout skutečně kvalitní péči.