Názory politických stran a hnutí na elektronizaci českého zdravotnictví, před volbami do poslanecké sněmovny.

Položili jsme před těmito volbami do poslanecké sněmovny 15 hlavním politickým stranám následující otázky ohledně elektronizace českého zdravotnictví a zavedení eReceptů. Některé strany se nám neozvaly ani po následné urgenci. Odpovědi těch, co komunikují a prezentují svůj postoj Vám přinášíme, seřazené od první po poslední reakci. Tímto jim zároveň děkujeme za spolupráci.

Názor si už můžete udělat sami.

ZOBRAZIT VÍCE

Nedaří se vám otěhotnět ?

Pokud se Vám ani přes dlouhodobou snahu nedaří otěhotnět, nejste v tom sami. V Česku má podle statistik problém s početím asi 15 % párů, které jsou následně nuceny vyhledat lékařskou pomoc. Z léčby neplodnosti se tím dnes stala zcela běžná záležitost, která nadto skutečně funguje a dokáže vrátit naději všem, kdo už snahu o vlastní dítě pomalu chtěli vzdát. Podle dostupných údajů umí současná reprodukční medicína pomoct až 95 % párů a pokrývá celé spektrum různých příčin neplodnosti. I ti, kdo by před lety vůbec nemohli mít děti, dnes dostávají obrovskou šanci, a podstoupit léčebný proces tak bez nejmenších pochyb stojí za to.

ZOBRAZIT VÍCE

Připravili jsme pro Vás informační videa o nových eReceptech. Podívejte se jak fungují a co Vám přinesou.

Klinická logopedka - Irena Cudlínová

Logohratky

Klinická logopedie je zdravotnický obor, který se zdaleka nezabývá jen vadami řeči. Ale pracuje i s poruchami sluchu, hlasu, nebo polykání, zjednodušeně se dá říci s poruchami komunikačního procesu, a to u dětí i dospělých. Když v roce 1981 dokončila dnes již předsedkyně Asociace klinických logopedů ČR Irena Cudlínová gymnázium, z politických důvodů se nedostala na vysněnou přírodovědeckou fakultu, a tak si podala přihlášku ke studiu speci- ální pedagogiky v Olomouci, kam byla přijata. Při pravidelných brigádách na psychiatrii v Olomouci se setkala, mimo jiné, s pacienty s poruchami řeči, a to ji nasměrovalo ke specializaci na logopedii. Po ukončení VŠ nastoupila jako odborný logoped do státních lázní Darkov – Rehabilitačního ústavu, kde se léčili pacienti po úrazových stavech, cévních mozkových příhodách a nádorových onemocně- ních.

ZOBRAZIT VÍCE

LOGOhrátky

Logohratky

S celým nápadem přišla režisérka, scénáristka a animátorka Maria Procházková, která mě – klinickou logopedku Lenku Bartákovou  a moji kolegyni logopedku a kamarádku Veroniku Daňkovou z SPC oslovila a požádala o spolupráci. Nápad se nám velmi líbil.

ZOBRAZIT VÍCE

Dopřejte si pořádný odpočinek – ordinuje ho šéfpsycholog NASA

Žena odpočívající při poslechu Psychowalkmanu

Míváte někdy pocit, že byste se potřebovali zastavit, odpojit se od světa, zavřít oči a najít znovu klid uprostřed stresu a neustálého pohybu, který všechny z nás obklopuje? Rychlý životní styl, který čím dál víc z nás vede, v nás často způsobuje permanentní únavu, nespavost, roztěkanost, nervozitu a špatnou náladu. Touhu dostat do ruky prostředek, jak nekonečný kruh negativních účinků stresu přetnout, dostává ve chvílích největšího vyčerpání každý z nás. A řada takových prostředků skutečně existuje – stačí si jen najít ten, který bude vyhovovat právě Vám.

ZOBRAZIT VÍCE

NaturComp - přirozené plánování rodičovství

Antikoncepce je obrovské téma pro každou z nás. Je tomu tak možná i proto, že naše rozhodnutí pro jeden konkrétní antikoncepční prostředek má dopady na celou řadu oblastí. Antikoncepce může představovat výrazný zásah do našeho organismu, ovlivnit psychické zdraví, nepříznivě dopadat na životní prostředí nebo zhoršit náš každodenní komfort. Často se zdá, že nehledě na to, kolik odborných i populárních článků projdete, jednoznačná volba jednoduše neexistuje a každý typ antikoncepce představuje více nebo méně přijatelný kompromis. Vzdát se tabletek i nehormonální antikoncepce přitom na většinu z nás působí až příliš riskantně, a navíc to bezpochyby není volba, která by dokázala obohatit sexuální život – spíš naopak.

ZOBRAZIT VÍCE

Amoena

Každá žena se chce bez ohledu na věk cítit krásně a sebevědomě.Ženám, které jsou po operaci prsu, se to často jeví jako nesplnitelný sen. Jistěženení snadné vyrovnat se se ztrátou tak intimní části těla, často spojenou se ztrátou sebevědomí a sebejistoty. Není však důvod, proč se vzdávat svých snů a nadějí a proč neprožít každý další den naplno a bez omezení. Důkazem jsou tisíce žen, které prošly stejnou situací. Dnes žijí často intenzivněji než dříve.

ZOBRAZIT VÍCE

NUGA BEST - vícefunkční masážní lehátko

Máte někdy pocit, že Vaše tělo přestává stíhat Vaše tempo a že by potřebovalo, abyste mu dopřáli opravdový odpočinek? Nejste sami: hektický životní styl, který si naše doba vyžaduje, naší fyzické kondici příliš neprospívá. Přibývá tak lidí, kteří chronicky trpí bolestmi zad, kloubů nebo hlavy, aniž by měli efektivní způsob, jak z takové bolesti najít cestu ven. Zásadní pro bolest pohybového aparátu je přitom především prevence, málokdo si na ni ale v kole životních starostí udělá opravdový prostor. Nakonec tak každým dnem procházíme pokaždé o něco rozlámanější, unavenější a rozmrzelejší, aniž bychom věděli, jak svým potížím zabránit.

ZOBRAZIT VÍCE

AlfaSilver - bezbolestné ošetření ran ionizovaným stříbrem

Odřeniny, drobné ranky nebo jiná kožní poranění potkávají čas od času takřka každého, ne vždycky si ale s nimi dovedeme poradit tak, aby se hojily co možná nejrychleji, neobtěžovaly během hojení svěděním nebo pálením a neskončily jako jizvy, které už je možné odstranit jen velmi obtížně. Největší problémy to často působí u dětí, které mají tendenci si menší ranky škrábat a znesnadňovat tak jejich léčbu, i obecně na těch nejviditelnějších místech těla, kde je rychlé zahojení nejvíc žádoucí. Málokdo má trpělivost věnovat drobným kožním potížím pozornost a čas, léčení se ale dá pomoct i rychle a bez zbytečných starostí.

ZOBRAZIT VÍCE

EEG čepice a příslušenství

EEG je jedním z nejběžnějších neurologických vyšetření, a i když se ho řada pacientů obává, většinou není důvod ke strachu – EEG nebolí a nezávisle na tom, co jeho výsledky nakonec přinesou, je úkolem neurologa, aby se pacient během vyšetření cítil komfortně a nemusel se stresovat. EEG se v neurologických ordinacích provádí především při bolestech hlavy, po operacích, po úrazech nebo při podezření na epilepsii a podstoupit ho může v zásadě každý pacient, včetně dětí nebo těhotných žen. Každý pacient má ale odlišné potřeby a aby pro něj lékař mohl zajistit skutečně kvalitní péči, musí se to promítnout i ve vybavení ordinace.

ZOBRAZIT VÍCE

Řešení při úniku moči

Močová inkontinence je problém, o kterém se většině z nás mluví jen velmi těžko. Pacienty, kteří únikem moči trpí, zdaleka neprovázejí jen problémy praktického rázu, ale i strach z reakcí okolí, pokud by se o jejich potížích dozvědělo. K problémům, které jsou už samy o sobě dost nepříjemné a pacientům způsobují komplikace v každodenním životě, se tak velmi často přidává i stres nebo snížená sebejistota. To se koneckonců promítá i na oficiálních číslech: podle odhadů se pouhá desetina z těch, kdo inkontinencí trpí, svěří lékaři, který by jim přitom v řadě případů dokázal nabídnout řešení problému nebo kvalitní odborné poradenství. Pocity izolace, které močová inkontinence vzbuzuje, málokomu dovolí si uvědomit, že s problémem zdaleka není sám a že podobnými komplikacemi si v každodenním životě prochází velká část lidí kolem nás.

ZOBRAZIT VÍCE

Generální partneři

Hlavní partneři

Mediální partneři

Partneři soutěže

Podpořili soutěž

Spolupracujeme